Ta strona wykorzystuje pliki "cookie" do prezentowania zawartości. Kliknij "OK", jeśli akceptujesz.

Film reklamowy - Warszawa? To dopiero początek!

Chcesz zrealizować projekt? Skontaktuj się z nami!

Napisz: info@soulseedmedia.pl, zadzwoń: (+48) 693 406 195, lub wypełnij formularz.

Filmy reklamowe, spoty reklamowe, filmy promocyjne, spoty promocyjne - czy to jest to samo?

Skuteczne formy reklamy, będące częścią większych kampanii promocyjnych, są dla firmy kluczowym narzędziem marketingowym. Myślimy obrazami, chętniej przyswajamy wiedzę zaprezentowaną w formie atrakcyjnej wizualnie. Produkcja filmowa obejmuje wiele form video, bardzo podobnych do siebie, jednak na potrzeby działania marketingowego można te gatunki rozróżnić. Każdy z nich pełni określoną funkcję na kolejnych etapach budowania relacji z potencjalnym klientem.

Spot reklamowy / film reklamowy - Diveye

Kiedy przedstawiamy się nowej osobie, zazwyczaj od razu nie prezentujemy całego swojego życiorysu, w miarę poznawania się, kolejne informacje są przekazywane wraz z zainteresowaniem naszego odbiorcy. Podobnie jest w komunikacji marketingowej - najpierw staramy się zbudować jak najlepsze pierwsze wrażenie, wywołać pozytywne emocje i skojarzenia, by po jakimś czasie wejść w głębszą relację i opowiedzieć więcej.

Filmy promocyjne / spoty reklamowe - książka i okładka

Wszyscy dokonujemy zakupów i lubimy wiedzieć, że wydajemy pieniądze na produkt, który jest dopracowany pod każdym względem i dostosowany w pełni do naszych potrzeb. Przyglądamy się jakości wykonania, jakości obsługi, oraz zwracamy uwagę na cechy produktu, odróżniające go od innych. Im więcej posiadamy informacji - tym łatwiej możemy wybrać konkretny produkt spośród oferty wielu różnych firm, ponieważ wiemy - dlaczego.

Film promocyjny - Mitutoyo - klatka

Opakowanie jest bardzo ważne, ponieważ przyciąga uwagę klienta, lecz na dłuższą metę, znacznie ważniejsza jest jego zawartość. Gdy chcemy zbudować dom, interesuje nas technologia, rodzaj użytych materiałów, sposób konstrukcji. Jednak w pierwszej kolejności porównujemy różne projekty, wybierając ten, który najbardziej przypada nam do gustu wizualnie, spełniając także pozostałe założenia.

Spot reklamowy / film reklamowy - krótka forma video - Ski-Active

Można powiedzieć, że forma reklamowa to okładka książki, a forma promocyjna - to jej treść. W ten sposób obie formy - reklamowa i promocyjna uzupełniają się, prowadząc nas przez cały proces decyzyjny - od zgromadzenia wiedzy do wyboru i zakupu.

Filmy reklamowe, spoty reklamowe - na początek krótko i na temat!

Film reklamowy lub spot reklamowy - to krótka forma video, podkreślająca zalety marki, usług, lub produktów. Ma za zadanie zainteresować i zbudować ciekawość odbiorcy do zapoznania się ze szczegółami oferty. Tak wygląda przykładowy spot reklamowy:

Jak widać, montaż jest dynamiczny, krótkie ujęcia sprzyjają lekkiej formie, kluczowe hasła jedynie zaznaczają najważniejsze cechy, nie przytłaczając widza nadmierną treścią, która na tym etapie jest ograniczona do niezbędnego minimum.

Diveye

W szkołach filmowych uczy się, że film jest dobry, kiedy można go obejrzeć bez dźwięku i kiedy już nic więcej nie można z niego usunąć - oznacza to, że przekaz jest spójny, wartki i zrozumiały, bez zbędnych dłużyzn - te mogą odwrócić uwagę potencjalnego klienta, który przerwie oglądanie filmu, czego za wszelką cenę chcemy uniknąć. Niektóre reklamy prezentowane na YouTube trwają zaledwie 5 sekund! Dla promocji firmy / biznesu - może być to czas w pełni wystarczający.

Filmy promocyjne, spoty promocyjne - opowiedz więcej!

Film promocyjny lub spot promocyjny to bardziej rozbudowana forma, z którą klient zazwyczaj zapoznaje się w drugiej kolejności - pierwszą jest forma reklamowa. Ma za zadanie zaspokoić ciekawość już zainteresowanych klientów i przekazać większą dawkę rozbudowanych informacji o kluczowych elementach i cechach marki, produktu lub usługi. Poniżej przykład filmu promocyjnego zrealizowanego dla naszego klienta, firmy Mitutoyo:

Film co prawda jest dłuższy, ale zawartość wiedzy jest dosyć wyczerpująca. Widz dzięki temu poświęca więcej czasu, analizując i porównując potrzebne informacje. To powinno doprowadzić do decyzji o zakupie - mamy już ugruntowaną pozycję i odpowiedzi na najważniejsze pytania.

Spot promocyjny / film promocyjny - przykład realizacji

A filmy wizerunkowe, filmy korporacyjne? Czego tak naprawdę potrzebuję?

Inne formy, spotykane w video-marketingu, takie jak filmy wizerunkowe lub filmy korporacyjne, przede wszystkim podkreślają wartości firmy, prezentując jej misję, pracowników, a produkt lub usługa pojawia się w tle, raczej w subtelny sposób.

Film korporacyjny - Mitutoyo

Na tego typu formę promocji decydują się raczej firmy obecne na rynku od dłuższego czasu. Więcej o tym czym są filmy wizerunkowe lub filmy korporacyjne, oraz do jakich zastosowań są przeznaczone - możesz dowiedzieć się w TYM artykule.

A co z filmem instruktażowym / szkoleniowym?

Można też wspomnieć o specyficznej formie, jaką są filmy instruktażowe lub szkoleniowe oraz tzw. explainer video - te pomagają zrozumieć istotę działania produktu lub usługi.

Film instruktażowy - Mitutoyo Metrology Class

Więcej informacji na temat filmów instruktażowych i filmów szkoleniowych można przeczytać w TYM artykule.

Film promocyjny czy spot?

Spot kojarzy się z bardzo krótką, dynamiczną formą video, film jest z natury dłuższy i bardziej treściwy. Spot trwa zwykle od 5 do 90 sekund, film od jednej do kilkunastu minut. Można więc mówić o krótkim filmie reklamowym, lecz raczej nie mówi się o średniej długości spocie. Często jednak te nazwy stosowane są zamiennie i od charakteru scenariusza i montażu zależy rzeczywisty kształt formy filmowej.

Film promocyjny - przykład realizacji

Filmy reklamowe, spoty reklamowe - to także reklama firmy

Dobry produkt - jak wiemy - jest owocem działalności sprawnie działającego biznesu czy to w Warszawie czy Nowym Jorku. Scenariusz filmu reklamowego, może zawierać także subtelny przekaz wizerunkowy - dla firm równie ważna jest sprzedaż jak i to, w jaki sposób klient postrzega cały zakres działalności firmy.

Mitutoyo - filmy promocyjne

Prezentując produkt, możemy więc pokazać atrakcyjne wizualnie, nowoczesne wnętrze biura, sympatycznych, kompetentnych pracowników firmy, co składa się na całkowitą wartość wizerunkową i wzmacnia potencjał reklamowy filmu.

Filmy reklamowe, spoty reklamowe i animacje

Niekiedy, pewne informacje trudno jest przekazać za pomocą konwencjonalnych ujęć filmowych. Podczas realizacji materiału video, możemy zaplanować miejsce dla animacji, które w prosty i efektowny sposób zilustrują temat.

Peterson - film promocyjny - animacje produktów

W poniższym spocie promocyjnym dla producenta portfeli Peterson, za pomocą animacji, nasze studio filmowe ożywiło produkty, tworząc zabawne sytuacje z ich udziałem. Film jest przez to lekki i przyjemny w odbiorze.

Dobrze dobrane animacje, tworzone indywidualnie pod produkcję video, stanowią ciekawą warstwę, uzupełniającą treść filmu.

Filmy reklamowe - Warszawa - soul seed media

Studio filmowe soul seed media istnieje od 2006 roku. Zajmujemy się produkcją filmów reklamowych, promocyjnych i innych form video-marketingu. Tworzymy filmy, uwzględniając różne aspekty promocji, w pracy naszego studio pojawiły się produkcje typowo reklamowe, wizerunkowe jak i kampanie społeczne oraz teledyski.

Filmy reklamowe - Warszawa - soul seed media

Jesteśmy obecni w Warszawie i Wrocławiu, ale działamy na terenie całej Polski, a także Europy i świata. Jeden z naszych reportaży był realizowany w Afryce, w Rwandzie.

Reportaż - Rwanda

Nasze realizacje, publikowane w internecie, są przetłumaczone na takie języki jak: chiński, koreański, tajski, japoński i dzięki systemowi lokalizacji YouTube prezentowane widzowi w języku zgodnym z jego lokalizacją.

Produkcja filmowa - to nasza specjalność!

Produkcja filmów reklamowych jest procesem bardzo złożonym, a naszą specjalnością jest kompleksowe zrozumienie materii, oraz obszaru działania naszych klientów.

Produkcja filmów promocyjnych - soul seed media - Warszawa

Tworzymy filmy w takiej formie, by mogły być skutecznym narzędziem wideo-marketingu.

Od scenariusza do emisji!

W trakcie przygotowania scenariusza, zajmujemy się przetworzeniem treści merytorycznej dostarczonej przez klienta na atrakcyjny przekaz wizerunkowy. Podczas produkcji, konsultujemy sposób prezentacji kluczowych informacji.

Video marketing - soul seed media - Warszawa

Staramy się, aby przekaz układał się w historię i był zrozumiały dla odbiorcy. Aktywnie poszerzamy wiedzę w dziedzinie storytellingu i wplatania w scenariusz elementów fabularnych.

Diveye - filmy promocyjne Warszawa

Nasi klienci są zadowoleni!

Zaufali nam klienci, zajmujący się między innymi: metrologią przemysłową, produkcją portfeli, wykonywaniem zdjęć podwodnych, potrafimy stworzyć skuteczne promocyjne filmy na potrzeby każdej branży.

Mitutoyo

Dbamy o to, by nawet bardzo złożony przekaz był przystępny i zrozumiały dla odbiorcy, który nie posiada specjalistycznej wiedzy.

Jesteśmy elastyczni!

Tworzymy indywidualne podejście w kreacji dla każdego z naszych klientów. Możemy dopasować odpowiednią formę filmu i ilość dni zdjęciowych do Państwa budżetu.

Produkcja wideo - soul seed media - Warszawa

Pewne formy można zrealizować prostymi środkami, inne wymagają poważniejszych inwestycji.

Ponad 15 lat w produkcji filmowej!

Branża filmowa to nasz żywioł. Posiadamy ponad 15 letnie doświadczenie w produkcji filmów - a nasze usługi są wysoko oceniane przez naszych klientów.

Produkcja filmowa - soul seed media - Warszawa

Chcemy budować trwałe relacje biznesowe, powracający klienci są dla nas bardzo ważni, staramy się diagnozować bieżące potrzeby i proponować kolejne rozwiązania w miarę pojawiających się potrzeb.

Mitutoyo

Doradzamy w doborze formy, w pracy z klientem razem tworzymy scenariusz. Odradzamy tworzenia contentu, którego nie potrzebujesz - nie zawsze drogi film jest najlepszym pomysłem, a racjonalne wykorzystanie środków na promocję jest bardzo ważne - przede wszystkim liczy się skuteczność.

Zapraszamy do współpracy!

Masz gotowy pomysł na film? Potrzebujesz skonsultować szczegóły? Chcesz wiedzieć jak zabrać się za stworzenie konspektu filmu?

Produkcja filmów reklamowych - soul seed media - Warszawa

Chętnie pomożemy w produkcji video - filmów, spotów reklamowych. Warszawa jest nam najbliższa, ale realizujemy nasze produkcje na terenie całej Polski.

Chcesz zrealizować projekt? Skontaktuj się z nami!

Napisz: info@soulseedmedia.pl, zadzwoń: (+48) 693 406 195, lub wypełnij formularz.