Film edukacyjny - Warszawa i cała Polska
Chcesz zrealizować projekt? Skontaktuj się z nami i zobacz jakie to proste!
Napisz: info@soulseedmedia.pl, zadzwoń: (+48) 693 406 195, lub wypełnij formularz.
Film edukacyjny - edukacja multimedialna
Rozwój internetu i technologii multimedialnej w XX i XXI wieku zmienił i podniósł również edukację na zupełnie inny poziom. W 2021 roku, wiedza i informacje dostępne są niemal dla każdego, na żądanie, błyskawicznie, praktycznie z każdego miejsca na świecie, dając możliwość edukacji i rozwoju osób w różnym wieku - dzieci, dorosłych i osób starszych. To, co wcześniej wymagało olbrzymiego wysiłku- zgromadzenia, uporządkowania, utrwalenia i przekazania wiedzy następnym pokoleniom, stało się procesem dostępnym globalnie, niedrogim i zautomatyzowanym.
Tym samym, rosną oczekiwania społeczne dotyczące edukacji, zarówno wobec poziomu wykształcenia przyszłych pracowników, jak i wobec poziomu kształcenia, oferowanego przez instytucje szkolnictwa, czy indywidualnych edukatorów. Kształcimy się przez całe życie, a sięgając po doświadczenie ekspertów z danej dziedziny, możemy wielokrotnie skrócić czas zdobywania wiedzy czy umiejętności. Model "mistrz - uczeń" obowiązuje nadal, poza tym, że mistrz może dotrzeć do takiej ilości uczniów, jakiej nie byłby fizycznie w stanie spotkać za swojego życia.
Rozszerzona i wirtualna rzeczywistość
Trudno dzisiaj wyobrazić sobie edukację bez zaawansowanej technologii. Książki nadal są obecne, ale już w wirtualnej postaci - ebooków lub audiobooków, dzięki e-commerce, mamy je na wyciągnięcie ręki, bo praktycznie cały sprzęt jest w tej chwili online - działa w chmurze - w której możemy kupić i ściągnąć wiedzę. Przy udziale coraz bardziej złożonych, ogólnodostępnych urządzeń osobistych, wyposażonych w kamerę, aparat fotograficzny, mikrofon i różnego rodzaju czujniki - okularów VR (Virtual Reality) lub AR (Augumented Reality) możemy oglądać informacje zapisane na warstwach wirtualnego świata, dotyczące określonego miejsca lub obiektu w rzeczywistej przestrzeni, np. zabytku w stolicy, rzadkiego gatunku roślin na nadmorskiej plaży, czy też współczesnego obrazu w galerii na Śląsku.
Za pomocą smartfona, możemy zeskanować kod QR, umieszczony np. na pomniku przyrody, znajdującym się w centrum lasu, następnie po uruchomieniu przeglądarki internetowej możemy wejść na stronę, na której znajdą się informacje na temat miejsca, gdzie można m.in. obejrzeć film edukacyjny, posłuchać podcastu lub przeczytać wywiad z ekspertem, który dostarczy nam odpowiednią wiedzę naukową, wzbudzi ciekawość i zachęci do dalszego zgłębiania tematu. Nigdy wcześniej rzeczywistość nie była tak interaktywna, a zarazem uporządkowana i opisana na tak drobiazgowym poziomie.
Platformy edukacyjne - nauka bez wychodzenia z domu
W Internecie działa wiele anglojęzycznych platform edukacyjnych typu Education On Demand np. Coursera, LinkedIn Learning, edX, Masterclass, na których oferowany jest dostęp do wiedzy i umiejętności, dotyczącej praktycznie każdej dziedziny życia, np. nauki rysunku, wychowania dzieci, fotografii, zarządzania biznesem, prawa autorskiego, projektowania mody, gotowania, baletu, gry na instrumencie, czy obsługi programu graficznego.
Logując się na takiej platformie i wykupując określony kurs, użytkownik może wybrać sobie dogodny dla siebie czas nauki, a także zaprojektować całą ścieżkę edukacji - wybiera jedynie te kursy i tematy, którymi jest naprawdę zainteresowany. Filmy edukacyjne, tutoriale, kursy, zrealizowane są przez doświadczonych instruktorów, z przygotowaniem psychologicznym, którzy nie tylko kształcą, ale i motywują do natychmiastowego wykorzystania zdobytej wiedzy czy umiejętności, co daje edukowanej osobie niesamowitą satysfakcję z podjętego wysiłku i zachęca do dalszego czynienia postępów w wybranej dziedzinie. Ponadto, cały program nauczania może być dostosowany do różnego poziomu zaawansowania kształcących się osób. Ten sam materiał, przeznaczony dla dzieci będzie różnił się formą w stosunku do odbiorców w starszym wieku - odcinki będą prawdopodobnie znacznie krótsze, znacznie bardziej kolorowe i dynamiczne, zawierające bogate sekwencje animacji i angażujące, interaktywne zadania z elementami grywalizacji - nauki przez zabawę i wyznaczanie sobie celów.
Film edukacyjny i film instruktażowy - czy to jest to samo?
Wymieniony jeden i drugi gatunek filmów stosuje się umownie, często obie definicje przenikają się, realizując podobną funkcję edukacyjną. Filmy szkoleniowe, lub inaczej filmy instruktażowe oraz tzw. explainer video (zazwyczaj w formie prostej animacji) pomagają zrozumieć istotę działania produktu lub usługi, oraz stają się coraz bardziej popularną formą nauczania, używaną w e-learningu dla dzieci i dorosłych. Jednak zwykle film instruktażowy używany jest w zastosowaniach komercyjnych, ogranicza się do wąskiego zagadnienia, o charakterze praktycznym, nie wdając się w naukowe dywagacje czy wyjaśniając teoretyczne podstawy działania - w centrum jest zdobycie konkretnej umiejętności, obsługi urządzenia, przejście krok po kroku przez określony proces.
Film edukacyjny prezentuje głębszy zakres materiału - może to być kurs tańca, nauka języka obcego, warsztat kulinarny, czy kurs obsługi specjalistycznego oprogramowania. Więcej informacji na temat filmów instruktażowych, czy filmów szkoleniowych zawiera TA strona.
Nasze realizacje - Paul meets Szymon - Legal English
Paul meets Szymon - Legal English, to zrealizowany przez nas kurs języka angielskiego dla adeptów prawa, chcących uporządkować swoje umiejętności językowe i poszerzyć specjalistyczne słownictwo. W krótkich, 10-15 minutowych odcinkach, prezentowane są przygody sympatycznego Brytyjczyka - Paula, w rozmowie z jego doradcą prawnym - Polakiem - Szymonem, który stara się rozwiązać problemy codziennego życia w Polsce, a przy okazji tłumaczy zawiłości polskiego prawa - karnego, administracyjnego i cywilnego. Zobacz nasze dzieło - odcinek pilotażowy całej serii edukacyjnej "Paul meets Szymon".
Konwersacja bohaterów przebiega dynamicznie i zawiera podpisy z wyróżnionymi branżowymi słowami kluczowymi, na które warto zwrócić szczególną uwagę, a pod koniec każdego odcinka można obejrzeć podsumowanie użytego słownictwa i fraz w określonym kontekście sytuacyjnym, co znacznie ułatwia utrwalenie całego materiału.
Nasze realizacje - Artur Lesicki - Szkoła gitarowa
Rzemiosło i sztuka - Szkoła gitarowa - muzyczny kurs edukacyjny Artura Lesickiego, to kolejne nasze dzieło. Jeden z czołowych polskich gitarzystów jazzowych i znakomity pedagog przedstawia kolejne zagadnienia związane z opanowaniem gry na instrumencie, m.in. - podstawy techniki, budowę akordów, harmonię, podstawy improwizacji.
Ujęcia w zbliżeniu z dodatkowej kamery, umożliwiają przeanalizowanie techniki gry - ułożenie palców lewej ręki na gryfie (prawa ręka jest widoczna w głównym widoku). Dołączony zapis nutowy pozwala na samodzielne przerobienie ćwiczeń. Zobacz fragment kursu poniżej.
Nasze realizacje - Mitutoyo Metrology Class
Ten cykl filmów można zakwalifikować także jako filmy instruktażowe. Dla naszego klienta, japońskiej firmy Mitutoyo, z branży metrologii przemysłowej, przygotowaliśmy kilka odcinków, prezentujących metody kalibracji i pomiaru za pomocą wyspecjalizowanych urządzeń.
Po krótkim wprowadzeniu i omówieniu kluczowych cech produktu, następuje prezentacja praktyczna, dzięki czemu użytkownik może precyzyjnie przestudiować wykorzystane techniki pomiarowe. Dodane napisy Closed Captions na kanale YouTube, pozwalają obejrzeć film w języku odpowiadającemu ustawieniom lokalizacji przeglądarki - w praktyce, po poprawnej konfiguracji, każdy z widzów może obejrzeć film z napisami w swoim własnym języku.
Film edukacyjny - różnorodność zastosowań
Poniżej, prezentujemy kilka z możliwych profilów naszych klientów oraz zakres proponowanych rozwiązań. Każdy ze zrealizowanych filmów edukacyjnych trafia do konkretnych odbiorców o specyficznych potrzebach i wymaganiach, w określonym wieku i profilu społecznym.
Dobór odpowiedniej formy i środków do konkretnej grupy docelowej, sprzyja atrakcyjności przekazu i wpływa na jego popularność wśród odbiorców.
Szkolnictwo i ośrodki edukacji
Pandemia COVID, szczególnie okres 2019-2021, wymusiła zastosowanie zdalnego nauczania dzieci, młodzieży i dorosłych, wiele uczelni podjęło temat edukacji online, realizując wykłady poprzez wideokonferencje. Za każdym razem, wykładowca musi być obecny na zajęciach, jeśli nie w tym samym miejscu, to na pewno w określonym czasie. Z jednej strony, jest to niezbędne - może na bieżąco odpowiadać na pytania uczestników, jednak pewne elementy procesu edukacji są powtarzalne i można je zoptymalizować.
Rejestracja wykładu w formie filmu edukacyjnego ma tutaj sporą przewagę nad tradycyjną formą przekazu - dokonywana jest jedynie raz, a materiał możemy udostępnić uczestnikom wielokrotnie. Znikają także ograniczenia związane z transmisją na żywo, takie jak przepustowość łącza internetowego, oraz konieczność zmieszczenia się z materiałem edukacyjnym w określonych ramach czasowych.
Jednym z przypadków, może być m.in. zapis filmowy skomplikowanego procesu produkcyjnego w fabryce, doświadczenia chemicznego, czy poważnej operacji medycznej przy udziale nowoczesnej technologii. Cały materiał może być także wzbogacony innymi warstwami wizualnymi - animacją 3D, wykresami, co sprawia, że taki film edukacyjny jest spójny, dynamiczny, a informacje są przekazane w atrakcyjny dla odbiorcy sposób.
Muzea, galerie i instytucje kultury
Dzieła sztuki - czy to malarstwo, rzeźba, ceramika, zazwyczaj dobrze prezentują się w przestrzeni, która jest wizualnie czysta, nie zaśmiecona bogatą, merytoryczną treścią. Aby to osiągnąć, każdy eksponat może być opatrzony jednym kodem QR, a zwiedzający po zeskanowaniu go, za pomocą przeglądarki może otworzyć stronę, gdzie znajdzie informacje na interesujący go temat. Strona może prezentować historię miejsca, wywiady z ekspertami, zdjęcia i materiały, które z różnych przyczyn nie mogły się znaleźć na ekspozycji.
Film edukacyjny może podsumować całą ekspozycję, prezentując historię przedmiotów, ich twórców lub w przypadku rzemiosła - pokazywać proces ich powstawania. Obecność sali kinowej daje zwiedzającym możliwość odpoczynku, zwłaszcza przy większych przestrzeniach ekspozycyjnych, znajdujących się na wielu piętrach.
NGO
Dla organizacji pozarządowych, edukacja może być związana z prowadzeniem kampanii społecznych w określonej sprawie. Główna strategia takiego działania- to zwykle przyciągnięcie uwagi określonej grupy osób, za pomocą spotu kampanii społecznej, a następnie przekierowanie na stronę organizacji w internecie, gdzie dodatkowe informacje mogą być przekazane właśnie za pomocą filmu edukacyjnego.
Film edukacyjny może poszerzyć świadomość wokół określonej sprawy społecznej, rozwiać wątpliwości, odpowiedzieć na pojawiające się pytania i sprawić, że odbiorcy zaangażują się w konkretną pomoc na rzecz organizacji lub jej bezpośrednich beneficjentów. Do pewnych zadań nie potrzeba organizować dodatkowych spotkań edukacyjnych, zatrudniać wolontariuszy - edukatorów, odbiorca może sięgnąć po odpowiednią wiedzę z własnej woli, zmotywowany emocjonalnym przekazem spotu kampanii społecznej.
Nauczyciele, instruktorzy, twórcy, artyści
Nie trzeba prowadzić stacjonarnej szkoły, by móc prezentować swoją wiedzę, zdobyte umiejętności, czy warsztat artystyczny. Dla indywidualnych twórców, jest to szansa na dotarcie do zainteresowanych tematem osób praktycznie z całego świata - poprzez umieszczenie swojego kursu na jednej z komercyjnych platform edukacyjnych (lub stworzenie własnej) i pobierania za niego opłat - zdalnie, bezpiecznie i cyklicznie - na przykład tworząc usługi abonamentowe.
Za pomocą filmu edukacyjnego, możemy zaprezentować umiejętności w sposób praktyczny, zmotywować odbiorców do dalszego rozwoju i zbudować własną, zaangażowaną społeczność wokół określonej aktywności. Po obejrzeniu podstawowego kursu, bardziej zainteresowani uczestnicy chętnie sięgną po kursy wyspecjalizowane.
Filmy edukacyjne - Warszawa - soul seed media
Studio filmowe soul seed media istnieje od 2006 roku, w 2012 roku przenieśliśmy się do stolicy Polski ze stolicy Dolnego Śląska - Wrocławia. Zajmujemy się produkcją filmów reklamowych, promocyjnych i innych form video-marketingu. Tworzymy filmy, uwzględniając różne aspekty promocji, w pracy naszego studio pojawiły się m.in. produkcje typowo reklamowe, wizerunkowe, edukacyjne jak i kampanie społeczne oraz teledyski. Wybrane produkcje można obejrzeć w dziale PORTFOLIO.
Jesteśmy obecni w Warszawie i Wrocławiu, ale działamy na terenie całej Polski, a także Europy i świata. Jeden z naszych reportaży był realizowany w Afryce, w Rwandzie.
Nasze filmy, publikowane w internecie, są przetłumaczone na takie języki jak: chiński, koreański, tajski, japoński i dzięki systemowi lokalizacji YouTube prezentowane widzowi w języku zgodnym z jego lokalizacją.
Produkcja filmowa - to nasza specjalność!
Produkcja filmów - reklamowych, wizerunkowych czy edukacyjnych, jest procesem bardzo złożonym, a naszą specjalnością, dzięki wykształceniu technicznemu oraz artystycznemu, jest kompleksowe zrozumienie materii, oraz obszaru działania naszych klientów.
Tworzymy filmy w takiej formie, by mogły być skutecznym narzędziem wideo-marketingu na różnych platformach - nasze produkcje były wielokrotnie emitowane w telewizji, środkach transportu publicznego, internecie a nawet kinie. Nie boimy się żadnych wyzwań!
Od scenariusza do emisji!
W trakcie przygotowania scenariusza, zajmujemy się przetworzeniem treści merytorycznej dostarczonej przez klienta na atrakcyjny przekaz wizerunkowy. Przygotowujemy koncepcję scenariusza, piszemy scenopis i wykonujemy storyboard. W ten sposób, maksymalnie precyzujemy wizję, praktycznie cały film można sobie wyobrazić ujęcie po ujęciu, wyeliminować niepotrzebne elementy, lub zmodyfikować coś, co nie działa zgodnie z założeniem. Podczas produkcji, konsultujemy sposób prezentacji kluczowych informacji.
Staramy się, aby przekaz układał się spójnie i był zrozumiały dla odbiorcy. Aktywnie poszerzamy wiedzę w dziedzinie storytellingu i wplatania w scenariusz elementów fabularnych. Nic tak nie wciąga widza, jak intrygująca historia.
Zachęcamy naszych zleceniodawców do aktywnego udziału w tworzeniu dzieła filmowego na każdym etapie prac. Obecność przedstawiciela klienta na planie filmowym, podczas zdjęć, pozwala na bieżąco utrzymywać kierunek wizji oraz konsultować pojawiające się, często spontaniczne pomysły, ubogacające produkcję.
Nasi klienci są zadowoleni!
Zaufali nam klienci, zajmujący się między innymi: metrologią przemysłową, produkcją portfeli, wykonywaniem zdjęć podwodnych, potrafimy stworzyć skuteczne filmy promocyjne i edukacyjne na potrzeby każdej branży.
Dbamy o to, by nawet bardzo złożony przekaz był przystępny i zrozumiały dla odbiorcy, nawet takiego, który nie posiada specjalistycznej wiedzy merytorycznej w prezentowanym zakresie wiedzy.
Jesteśmy elastyczni!
Wierzymy, że każdy projekt jest inny i wymaga szczegółowego planowania, dostosowanego do odbiorcy i zamawiającego. Tworzymy indywidualne podejście w kreacji dla każdego z naszych klientów. Możemy dopasować odpowiednią formę filmu i ilość dni zdjęciowych do Państwa budżetu.
Pewne formy można zrealizować prostymi środkami, inne wymagają poważniejszych inwestycji. Najważniejsze jest wspólne wypracowanie koncepcji i przygotowanie scenariusza. Na tej podstawie możemy sporządzić szczegółową wycenę i zaproponować różne możliwości realizacji.
Ponad 15 lat w produkcji filmowej!
Branża filmowa to nasz żywioł. Posiadamy ponad 15 letnie doświadczenie w produkcji filmów - a nasze usługi są wysoko oceniane przez naszych klientów. Korzystamy z profesjonalnego sprzętu filmowego, kamer i obiektywów o mocnych parametrach optycznych, a także odpowiedniej jakości mikrofonów, gwarantujących najwyższej jakości obraz i dźwięk. Nasze studio filmowe, zlokalizowane w Warszawie, jest przystosowane do szerokiego zakresu działań w postprodukcji - montażu dźwięku (nawet surround 5.1) i obrazu, oraz korekcji barwnej.
Chcemy budować trwałe relacje biznesowe, powracający klienci są dla nas bardzo ważni i zwykle zostają z nami na wiele kolejnych lat - patrzymy jak rozwijają się razem z nami. Staramy się diagnozować bieżące potrzeby i proponować kolejne rozwiązania w miarę pojawiających się wyzwań.
Doradzamy w doborze formy, w pracy z klientem razem tworzymy scenariusz. Odradzamy tworzenia contentu, który nie jest potrzebny - nie zawsze drogi film jest najlepszym rozwiązaniem, a racjonalne wykorzystanie środków na promocję jest bardzo ważne - skuteczność stoi w centrum zakładanych przez nas rezultatów, cieszymy się, widząc, że nasza praca przenosi się na sukces naszych klientów.
Zapraszamy do współpracy!
Masz gotowy pomysł na film? Potrzebujesz skonsultować szczegóły? Chcesz wiedzieć jak zabrać się za stworzenie konspektu filmu? Pomożemy!
Chętnie pomożemy w produkcji video - filmów edukacyjnych, szkoleniowych, instruktażowych, a także reklamowych i promocyjnych. Produkujemy również teledyski i spoty kampanii społecznych, oraz filmy z wydarzeń. Warszawa jest nam najbliższa, ale realizujemy nasze produkcje w całej Polsce.
Chcesz zrealizować projekt? Skontaktuj się z nami i zobacz jakie to proste!
Napisz: info@soulseedmedia.pl, zadzwoń: (+48) 693 406 195, lub wypełnij formularz.